Ваш браузер устарел. Рекомендуем обновить его до последней версии.

АРХІВ НОВИН


2024 рік   |   2023 рік

Всеукраїнський День поля 2024. Одеса


28 березня 2024 р. у Селекційно-генетичному інституті – Національному центрі насіннєзнавства та сортовивчення відбулась Міжнародна наукова конференція «СТАН, ПРОБЛЕМИ ТА НАПРЯМИ РОЗВИТКУ СЕЛЕКЦІЇ І НАСІННИЦТВА ПШЕНИЦІ В УМОВАХ СУЧАСНИХ ВИКЛИКІВ», присвячена 120-річчю від дня народження академіка ФЕДОРА ГРИГОРОВИЧА КИРИЧЕНКА (1904 – 1988).

З привітальним словом до учасників конференції звернувся вице-президент НААН академік Микола Володимирович РОЇК.

На пленарному засіданні академік НААН Микола Антонович ЛИТВИНЕНКО, завідувач відділу селекції та насінництва пшениці СГІ–НЦНС, учень Федора Григоровича Кириченка, доповів про вплив наукових досягнень академіка Кириченка на розвиток селекційних програм по пшениці в Селекційно-генетичному інституті, в наукових установах України та за кордоном. Про розвиток спадку академіка Ф. Г. Кириченка в селекції твердої озимої пшениці доповів завідувач лабораторії селекції та насінництва озимої твердої пшениці СГІ–НЦНС к. с.-г. н. ПАЛАМАРЧУК Анатолій Іванович. Історію та сучасний стан селекції пшениці м’якої озимої у Інституті рослинництва ім. В.Я. Юр’єва НААН висвітлив в. о. директора цієї установи д. с.-г. н. ЛЕОНОВ Олег Юрійович. З доповіддю про фенотипування рослин пшениці озимої на основі спектральної оцінки в умовах лісостепу України виступив завідувач лабораторії селекції озимої пшениці Миронівського інституту пшениці імені В.М. Ремесла НААН України к. с.-г. н. ГУМЕНЮК Олександр Володимирович.

Учасники конференції заслухали наукові доповіді за низкою тематичних напрямів згідно програми.

Загалом в роботі конференції прийняли участь понад 70 учасників, серед яких представники закордонних селекційних та насінницьких установ.