Ваш браузер устарел. Рекомендуем обновить его до последней версии.

Науково-практична конференція «СУЧАСНИЙ СТАН ТА РОЗВИТОК ВІТЧИЗНЯНОГО НАСІННИЦТВА СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ КУЛЬТУР НА ШЛЯХУ ІНТЕГРАЦІЇ У СВІТОВУ НАСІННЄВУ СПІЛЬНОТУ»


28 лютого 2025 р. на базі Селекційно-генетичного інституту – Національного центру насіннєзнавства та сортовивчення відбулась науково-практична конференція «СУЧАСНИЙ СТАН ТА РОЗВИТОК ВІТЧИЗНЯНОГО НАСІННИЦТВА СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ КУЛЬТУР НА ШЛЯХУ ІНТЕГРАЦІЇ У СВІТОВУ НАСІННЄВУ СПІЛЬНОТУ», в якій прийняли участь понад 60 учасників з різних установ Національної академії аграрних наук. Конференція відбулася у змішаному форматі під головуванням члена-кореспондента НААН, директора Селекційно-генетичного інституту – НЦНС Вячеслава СОКОЛОВА.

Відкрив нараду в.о. першого віцепрезидента НААН, доктор с.-г. наук, академік Ігор ГРИНИК, який підкреслив роль селекції у забезпеченні продовольчої безпеки країни і зазначив, що без відповідної організації насінництва в наукових установах, що є оригінаторами сортів, впровадження новітніх досягнень селекції у виробництво неможливе.

З привітальним словом до конференції звернулися віцепрезидент НААН, директор Інституту біоенергетичних культур і цукрових буряків НААН, академік Микола РОЇК, директор СГІ-НЦНС член-кореспондент НААН Вячеслав СОКОЛОВ, заступник директора Департаменту аграрного розвитку Мінагрополітики України в Одеській області Віталій ВЛАСЕНКО.

У продовженні пленарного засідання наукову доповідь на тему "Наукове забезпечення вітчизняного насінництва та пріоритетні напрями його розвитку в сучасних умовах" зробив директор СГІ-НЦНС Вячеслав СОКОЛОВ.

Учасники конференції заслухали доповіді з оглядом науково-організаційних основ та принципів функціонування галузі насінництва, методологічних засад та особливостей насінництва сільськогосподарських культур, удосконалення технологій виробництва високоякісного насіння, перспектив розвитку насінництва за інтеграції України в світову насіннєву спільноту. Зокрема, пролунали виступи: заступника директора з наукової роботи ДУ Інституту зернових культур НААН, доктора с.-г. наук, професора, член-кореспондента НААН Миколи КИРПИ "Насінництво, як рушійна сила сталого виробництва зерна в Україні (проблеми і перспектива)"; заступника директора з наукової роботи Інституту сільського господарства Степу НААН, доктора с.-г. наук Віталія ІЩЕНКА "Вплив екологічного сортовипробування на ефективність насінництва зернових культур в зоні Степу"; завідувача відділу кормових, зернових колосових та технічних культур Інституту кормів та сільського господарства Поділля НААН, кандидата с.-г. наук Василя БУГАЙОВА "Підвищення генетичного потенціалу насіннєвої продуктивності кормових культур методами селекції за сучасних умов змін клімату", а також провідного наукового співробітника відділу технологій в рослинництві, насінництва та трансферу інновацій цього інституту, кандидата с.-г. наук Степана АНТОНІВА "Порівняльна оцінка методик польового інспектування кормових трав згідно діючої в Україні та за Схемою ОЕСР"; заступника директора з науково-виробничої та господарської діяльності Інституту рослинництва імені В.Я. Юр'єва НААН, кандидата с.-г. наук Юрія ОГУРЦОВА "Ефективність регуляторів росту та мікродобрив у насінництві гібридів соняшнику"; завідувача відділу насінництва та агротехнологій Миронівського інституту пшениці імені В.М. Ремесла кандидата с.-г. наук Андрія СІРОШТАНА "Вдосконалена методика оцінки врожайних властивостей насіння сортів пшениці озимої та ярої миронівської селекції за морфологічними особливостями зародків"; завідувача відділу насінництва СГІ-НЦНС, кандидата с.-г. наук Володимира ВИШНЕВСЬКОГО "Стан та перспективи розвитку насінництва в умовах інтеграції України у світову насіннєву спільноту".

За результатами роботи конференції буде сформований Збірник тез доповідей.