Ваш браузер устарел. Рекомендуем обновить его до последней версии.

Методичні рекомендації щодо використання біохімічних показників для оцінки рівня посухо-жаростійкості ліній та гібридів кукурудзи, які базуються на аналізі частки (%) проростання 

насіння кукурудзи на розчинах сахарози при підвищеній температурі (+390С), зміни активності лектинів клітинних стінок, сахарозофосфатсинтази та вмісту абсцизової кислоти, сахарози, малонового діальдегіду і відновленого глутатіону в зародках та проростках кукурудзи, які відрізнялися за рівнем посухо-, жаростійкості, та вирощених в умовах водного дефіциту і підвищеної температури. Розроблені біохімічні критерії підвищують ефективність добору при створенні стійкого до абіотичних стресорів вихідного селекційного матеріалу кукурудзи.

 

Методи визначення стану озимих культур протягом зимівлі. В методичних рекомендаціях подаються вимоги щодо визначення життєздатності рослин та стану озимих культур протягом зимівлі, зокрема стосовно проведення досліджень польового рослинного матеріалу агробіологічними та біохімічними методами, що включає добір зразків, підготовку проб, виконання аналізів та інтерпретацію результатів за конкретною методикою. Методичні рекомендації складаються з розділів: спостереження  за  життєздатністю  рослин під час зимівлі; методів визначення стану посівів протягом зимівлі у пучках; методів визначення стану та життєздатності озимих культур шляхом відрощування у паперових рулонах; прискореного метода визначення життєздатності озимих культур у паперових рулонах; метода барвників; метода визначення критичної температури вимерзання рослин; проведення обліку та вихідної інформації.