• 1.jpg
 • 2.jpg
 • 3.jpg
 • 4.jpg
 • 5.jpg
 • 10.jpg
 • 22.jpg
 • 33.jpg
 • 44.jpg
 • 55.jpg
 • 88.jpg
 • 99.jpg

Animation

catsortiv

Cover

Кто на сайте

На сайті один гість та відсутні користувачі

Besucherzahler russian wives
счетчик посещений

 


 

У 2012 році Селекційно-генетичний інститут, провідна установа української аграрної науки, відзначив свій 100-річний ювілей.

Розглядаючи пройдений шлях можна стверджувати, що протягом усіх років, починаючи з фундатора установи, академіка АН УРСР А.О.Сапєгіна, особливістю інституту, яка завжди виділяла його серед інших закладів аграрної науки, було поєднання теоретичних і селекційних робіт, що протягом кількох десятиріч дозволяло постійно генерувати нові, перспективні напрями досліджень, створювало основу ефективної конкурентоспроможної селекції.

У середині 60-років інститут пережив докорінні зміни, пов’язані з поверненням вітчизняної біологічної науки на матеріалістичний шлях та позбавленням від так званого «мічурінського» напряму.

У 70-роки в інституті було збудовано найбільшу у світі станцію штучного клімату – фітотрон, на який покладалося завдання якісного удосконалення та прискорення селекційного процесу. Без перебільшення можна стверджувати, що загальнодержавне значення  інституту важко було переоцінити. Наприклад, виведені вченими установи сорти і гібриди зернових, зернобобових, круп’яних, олійних, кормових культур вирощувались на 10-12 мільйонах гектарів.

         Після здобуття Україною незалежності Селекційно-генетичний інститут увійшов до системи Української академії аграрних наук (у теперішній час – Національної академії аграрних наук України). Сьогодні тут створюються сорти озимої м’якої і твердої пшениці, озимого і ярого ячменю, кукурудзи, соняшнику, сої, нуту, гороху, сорго, соризу, люцерни. Справа у тому, що сорт і насіння, як у минулому, так і в сучасних умовах залишаються самим дешевим і найбільш важливим фактором підняття аграрного виробництва.

         Інститут як і раніше відіграє важливу роль у розвитку сільського господарства країни і регіону. Селекційний конвейєр, який працює в СГІ, дає можливість постійно удосконалювати набір сортів, підвищувати стабільність і якість отримуваної продукції.

  Селекційна робота в інституті базується на здійснюваних тут теоретичних дослідженнях з підвищення продуктивності, стійкості до несприятливих умов середовища, збудників хвороб, поліпшення якісних ознак рослин, вибору оптимальної тривалості вегетаційного періоду і т. ін.

В інституті діє Технічний комітет зі стандартизації – ТК 110 «Насіння сільськогосподарських культур» для вдосконалення чинних та розробки нових насіннєвих стандартів.

         Загалом, досягнення інституту стали результатом плідної роботи багатьох видатних учених, які працювали тут. Протягом двох десятиріч інститут виконував функції  Координаційного  центру країн-членів Ради Економічної Взаємодопомоги з розробки теоретичних основ селекції, насінництва та нових методів створення сортів сільськогосподарських культур. Як Південно-Західний селекцентр ВАСГНІЛ СГІ координував селекційно-насінницьку роботу із зерновими, зернобобовими, кормовими культурами в наукових установах південних областей України та в Молдові, а в межах СРСР - роботи з теоретичних питань та селекції ячменю. І сьогодні інститут виконує функції координаційного центру Національної академії аграрних наук України.

Статус Національного центру присвоєний установі постановою Кабінету Міністрів України в 1999 році.

Інститут підтримує двосторонні угоди із зарубіжними науковими установами, фірмами, зокрема з Франції, Туреччини, Угорщини, Молдови, Румунії, Російської Федерації,  Німеччини, на основі яких здійснюється створення сортів, обмін науковими розробками, генетичним і вихідним селекційним матеріалом.

Сьогодні Селекційно-генетичний інститут зберігає свої наукові позиції та впевнено дивиться у майбутнє.

Директор інституту,

член-кореспондент НААН                                             Соколов В.М.

Новини

agrosfera

Catsortiv

materiali

ribalka